escort ankara

Hayvan Sevgisi İle İlgili Hikaye Örneği

22.12.2018
1.307
Hayvan Sevgisi İle İlgili Hikaye Örneği

Hayvan Sevgisi İle İlgili Hikaye Örneği

Hayvan Sevgisi İle İlgili Hikaye Örneği;

Ömer uzun boylu, sarı saçlı, zeki biraz da utangaç bir çocuktur. Maddi durumu iyi olmadığından tatillerde çalışan Ömer hem ailesinin geçimine yardım ediyor hem de marangoz olan ustasının yanında sanat öğreniyordu. E ne demiş atalar “sanat Altın Bileziktir”.

Günlerden bir gün sabah erken bir saatte işe gitmek için evden çıktı. Kordonunun kayışı kopmaya gelmiş, camı çizikler içerisinde olan saatine şöyle bir göz attıktan sonra işe geç kaldığını fark etti. Hem de öyle beş on dk. değil bayağı geç kalmıştı. Adımlarını daha da hızlandırdı. İşe geç kalsa aslında ustası kızmazdı kızmasına ama bugün yetiştirmeleri gereken çok iş vardı, ustasını yalnız bırakmamalıydı. Hem Ömer sorumluluk sahibi bir çocuktu. Yaptığı her işi zamanında yapmayı severdi.  Adımlarını daha da hızlandırarak ilerideki dükkanların yanından geçip caddenin sonu geldi. Ağaçlık alana doğru yürümeye başladı. Çalıştığı yere yaklaşık olarak 20 dakika yürüme mesafesi vardı.

Tamda bu sırada bir kedi sesi duydu. Fakat bu ses normal bir sese benzemiyordu. İlk başta aldırış etmedi, yoluna devam etti. Fakat kedinin acı çığlığını bir kez daha işitince kedinin zor durumda olduğunu anladı.Aslına bakarsanız kendisi de zor bir durumdaydı. Önce yoluna devam etmek istedi, fakat bu sese öylece bir şey yokmuş gibi sırtını dönüp gidemezdi, gitmedi de. Bir canlının hayatı söz konusuydu netice de. Sesin geldiği yere doğru ilerledi hemen. Bir de ne görsün kedi kocaman bir çukura düşmüş, çıkamıyordu çukurdan bir türlü. Ne yaptıysa onu çukurdan kurtaramadı. Tam umudunu kestiği anda aklına bir fikir geldi.

Aklına gelen fikir acaba nedir?

Hemen bir kaç dal kesti ve ince dallar yardımı ile birleştirip uzun bir sopa yaptı. Kedi hemen uzatılan dala tutundu ve çukurdan çıktı. Zavallı kedicik bitap bir haldeydi. Kim bilir ne zamandan beri bu çukurun içinde aç susuz duruyordu. Annesinin öğlen için verdiği azığın bir kısmını kediye verdi.

İçinde güzel bir duygu ile çalıştığı yerin yolunu tuttu. Çok geç kalmıştı. Dükkana yaklaştıkça ustası ya kızarsa diye korkmaya başladı. Ustası ilk başta biraz sinirli bir şekilde ” nerede kaldın bu saate kadar” diye çıkışsa da Ömer başından geçenleri olduğu gibi anlattı. Ustasının siniri geçti. Ömer’i tebrik etti. Varsın bir gün geç olsun işimiz, kedicik kurtuldu ya deyip güldüler ve işlerine koyuldular.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.